Zabieg na dłonie – manicure

Która z kobiet nie marzy o pięknych i zadbanych dłoniach, których nie trzeba się wstydzić? Idealnym rozwiązaniem jest manicure.
Manicure jest zabiegiem kosmetycznym przeznaczonym na dłonie, który ma na celu pielęgnacje dłoni wraz z paznokciami.
Rozróżniamy różnego rodzaju zabiegi na dłonie, jednak najbardziej popularnym jest manicure tradycyjny, który polega na usunięciu skórek, skróceniu i opiłowaniu paznokcia oraz nadanie im odpowiedniego kształtu. Manicure tradycyjny posiada kilka etapów jego wykonywania:
Pierwszym etapem jest skrócenie paznokci oraz nadanie im odpowiedniego kształtu. W tym celu używamy pilników do paznokci o różnej ziarnistości.
Kształt paznokcia zależy od kształtu dłoni, rodzaju wykonywanej pracy jak i budowy paznokcia. Kolejnym etapem jest wygładzenie powierzchni paznokcia jeśli występują na nim bruzdy bądź przebarwienia. Używamy do tego bloków lub pilników polerujących o bardzo małej ziarnistości. Następnie moczymy dłonie w kąpieli wodnej z dodatkiem specjalnego płynu, soli bądź tabletki musującej. Czas kąpieli to ok 5-7 minut, po tym czasie skórki są już odpowiednio zmiękczone i gotowe do usunięcia. Przy usuwaniu skórek należy bardzo uważać, aby nie doprowadzić do zranienia co może być przyczyną uszkodzenia macierzy paznokcia. Do usuwania skórek używamy metalowego kopytka lub patyczka z drewna pomarańczowego, a do ich wycinania tradycyjnych cążek. Ostatnim etapem manicure tradycyjnego jest pomalowanie paznokci. Lakier należy nadkładać na suche i odtłuszczone paznokcie, dzięki tego będzie on trwalszy i dłużej utrzyma się na paznokciu. Zabieg ten wykonywany jest w każdym salonie kosmetycznym, jednak przy odpowiedniej wiedzy z powodzeniem możemy wykonać go samemu w zaciszu domowym.

Comments are closed.