Triki w pielęgnacji włosów

Aby cieszyć się zdrowymi, długimi włosami, powinnaś każdego dnia stosować kilka trików, na których zyska Twoja uroda. W dzisiejszym wpisie przedstawiamy kilka rad dotyczących pielęgnacji włosów. Zapraszamy do czytania.

Sprawdzone sposoby na piękne, lśniące włosy:
1. Włosy podczas snu
Jeśli jesteś posiadaczką włosów długich, najlepiej jeśli zwiążesz swoje kosmyki w lekki warkocz. W ten sposób nie narazisz ich na narcie, które mogłoby je osłabiać i powodować, że będą wypadać.
2. Odporność na prostowanie
Wysoka temperatura z rozgrzanej prostownicy może zniszczyć delikatne i cienkie włosy. Dlatego za każdym razem, kiedy masz jej użyć, spryskuj włosy specjalnym preparatem termoochronnym oraz nie zbyt mocno nie dociskaj prostownicy, ponieważ możesz uszkodzić strukturę włosa.
3. Nie pozbywaj się wilgotności
Pamiętaj, aby prostować tylko suche włosy! To ważne, ponieważ działając w przeciwny sposób, pozbawiasz włosy wilgotności.
4. Jeśli chcesz zwiększyć objętość
Jeśli chcesz, by Twoje włosy były puszyste, zmieniaj przedziałek i tapiruj je szczoteczką do zębów. Miękkie włosie pozwoli na uzyskanie świetnego i naturalnego efektu push up oraz nie wpłynie na kondycję włosów.
5. Ostre jak żyleta
Jeśli podcinasz końcówki sama musisz pamiętać, aby używać do tego celu ostrych nożyczek. Tępe ostrze niepotrzebnie szarpie i rozdwaja końcówki.
6. Stosuj naturalne sposoby pielęgnacji włosów
Stosuj płukanki, które możesz wykonać samodzielnie albo kupić gotowe w sklepie zielarskim. W zależności od potrzeb możesz użyć do tego na przykład kory dębu albo rumianku.

Comments are closed.