Systematyczność kluczem do właściwej peięgnacji

Nawet najlepszy krem czy serum nie zdziała cudów, kiedy użyjemy go tylko raz lub od wielkiego dzwonu, gdy sobie o nim przypomnimy. Co prawda napięcie skóry lub zmniejszenie wydzielania sebum możemy zaobserwować od razu, jednak aby dbanie o urodę przyniosło trwałe efekty, ważna jest systematyczność stosowania kosmetyków.
Te, które regulują funkcje skóry, nawilżają ją i przeciwdziałają starzeniu, powinny być stosowane codziennie. Niektóre kosmetyki, takie jak peelingi czy maski, dają efekty już zastosowane okazjonalnie, jednak sięganie po nie regularnie raz czy dwa w tygodniu sprawi, że nasza skóra będzie zauważalnie lepiej odżywiona, bardziej promienna i piękniejsza. Ważne jest również dokładne oczyszczanie cery, aby mogła ona zaabsorbować wszystkie składniki.
Systematyczność w dbaniu o urodę można sobie wypracować, zamieniając stosowanie kosmetyków w element codziennych porannych i wieczornych rytuałów. Ułatwimy sobie sprawę również, umieszczając słoiczki i tubki z kremami w miejscu, gdzie najczęściej ich używamy. Kremy na dzień – w łazience, na noc – na szafce przy łóżku, by od razu rzucały nam się w oczy. Warto również mieć przy sobie w torebce lub na biurku kosmetyki takie jak krem do rąk, balsam do ust czy środki na spierzchniętą lub swędzącą skórę, które stosujemy doraźnie.

Comments are closed.