Rodzaje farb do włosów

Włosy farbowano od zawsze. I czyniły to nie tylko kobiety, lecz w równym stopniu jak one – mężczyźni. Nie tylko w ramach kreacji aktorskich, lecz po prostu – w celach estetycznych, na co dzień. Farbowano, noszono peruki, kreowano się za pomocą zmiany koloru włosów. Stosowano do tego naturalnych składników – pigmentów uzyskiwanych ze sproszkowanych i odpowiednio spreparowanych składników. Tak było już od Starożytności.
Dziś włosy farbuje się z tych samych, jak kiedyś – powodów. By się odmłodzić, odmienić. Producenci kosmetyków zaś próbują ułatwić klientom te czynność tak, by mogły farbować włosy samodzielnie i szybko, bez pomocy fryzjera. A przy tym, by ich produkty były możliwie przyjazne nie tylko skórze klientek, lecz i….ekologii.
Oto więc, co mamy do wyboru:
Szampony do koloryzacji włosów (nietrwałe – efekt spłukuje się po kilku myciach)
Trwałe farby koloryzujące – tzw. permanentne (znikają po około 30 myciach)
Półtrwałe farby (nie zmywają się)
Im trwalszy rodzaj pigmentu i im większa jest zmiana koloru włosów w stosunku do naturalnego, tym proces farbowania jest dłuższy, bardziej wieloetapowy i bardziej ingerujący w strukturę włosa. Jest tez bardziej ryzykowny – lepiej więc nie używać tych farb samemu, a oddać się w ręce profesjonalisty.

Comments are closed.