Pielęgnacja włosów – postaw na olejki

Piękne włosy są ozdobą każdej kobiety. Wcale nie muszą sięgać co najmniej do pasa, najważniejsze, aby były zadbane. Suche, rozdwojone, z przerzedzonymi końcami nie będą dodawały urody. Popularna ostatnio pielęgnacja z wykorzystaniem naturalnych olejków znacząco poprawia kondycję włosów. Nie naprawi co prawda już rozdwojonych końcówek, jednak zapobiega ich powstawaniu, nadaje włosom miękkość i sprężystość, nadaje cudowny połysk oraz zabezpiecza przed uszkodzeniami.
Moc olejków odkryli już i wykorzystują producenci kosmetyków. Najcenniejszy jest olej arganowy i macadamia, pozyskiwane z afrykańskich upraw. Na włosy doskonale wpływa również masło karite (shea), olej migdałowy, kokosowy, czy z pestek malin, a także wielu innych nasion.
Wybierając gotowe kosmetyki z olejkami nie musisz obawiać się, że dobroczynnych składników jest w nich za mało. Pełne składników aktywnych olejki działają na włosy już w niewielkich ilościach, naprawdę wystarczy jedna kropla. Nakładając gotową odżywkę czy serum, zamiast samodzielnie tworzyć mikstury, nie będziesz mieć problemów ze zmyciem nadmiaru produktu, a kosmetyki te zawierają też witaminy, ceramidy, czy składniki zapobiegające elektryzowaniu się i plątaniu pasm.

Comments are closed.