Olejek w sprayu – najbardziej wielofunkcyjny kosmetyk

Szczególnie latem szukamy wielofunkcyjnych kosmetyków, które sprawdzą się podczas wyjazdów. Do tego rodzaju produktów należą olejki w sprayu do włosów i ciała. Jedna buteleczka nie zajmuje wiele miejsca w walizce ani na półce w łazience i sprawia, że dbanie o urodę staje się proste i przyjemne jak nigdy dotąd. Nic dziwnego, że coraz więcej firm ma je w swojej ofercie.
Olejek w sprayu możesz rozprowadzać bezpośrednio na skórę lub nałożyć niewielką ilość na dłoń i dopiero rozetrzeć. Na wakacjach sprawdzi się szczególnie dobrze, gdyż skóra i włosy częściej narażone są na wysuszenie. Olejek wtarty we włosy w bardzo małej ilości działa jak chroniąca je odżywka bez spłukiwania, a w większej ilości zapewni regenerację po myciu. Doskonale nawilży i zmiękczy skórę całego ciała, nawet dłoni i stóp. Może także przez pewien czas zastąpić krem do twarzy. Najlepiej jednak stosować go tylko na noc, by uniknąć pozostawienie na skórze błyszczącej się warstwy.
Kosmetyki tego rodzaju zawierają zazwyczaj mieszankę kilku olei, takich jak arganowy, makadamia, awokado, brzoskwiniowy, orzechowy czy jojoba. Bazę stanowi neutralny w zapachu i dobrze wchłaniany olej, na przykład z nasion soi i migdałów. Dodatkowo olejki w sprayu zawierają składniki ułatwiające wchłanianie przez skórę oraz witaminy i przeciwutleniacze.

Comments are closed.