Nawyki, które niszczą cerę

Nie dla każdej z nas dbanie o urodę to oczywistość. Czasem miewamy problemy z codziennym wykonaniem kilku czynności. Niewątpliwie nasze lenistwo uwidacznia się potem w wyglądzie cery. Które złe nawyki niszczą ją najbardziej?

Zabójcze dla naszej cery są źle dobrane kosmetyki. Gdy będziemy używały takich, które nie są zgodne z potrzebami naszej twarzy możemy sobie tylko zaszkodzić, powodując na przykład zwiększone wydzielanie łoju skórnego ( lub, w odwrotnym przypadku możemy spowodować przesuszenie skóry ). Przed zakupem kosmetyków warto zasięgnąć porady dermatologa, lub chociażby wypróbować najpierw tester, zamiast od razu inwestować w całą tubkę kosmetyku. Dzięki temu będziemy mogły sprawdzić czy wybrany specyfik odpowiada naszej skórze. Kolejnym, notorycznie popełnianym błędem jest zapominanie o demakijażu twarzy. Makijaż, który zostaje na naszej skórze nie tylko przez kilkanaście godzin dnia ale również w nocy wyrządza w niej niemałe zniszczenie ( między innymi przyspiesza zatykanie porów skóry).

Uroda jest ważna szczególnie dla nas, kobiet. Powinnyśmy więc jak najszybciej wyzbyć się złych nawyków. Na pewno nie pożałujemy trudu jaki w niwelowanie złych nawyków włożymy – odwdzięczy nam się za to cera, jej kondycja z pewnością szybko ulegnie poprawie.

Comments are closed.