Naturalnie biały uśmiech

Piękny i zdrowy uśmiech jest wizytówką każdego człowieka, dlatego też nie ma chyba nikogo kto nie dbałby o idealne białe zęby. Szczególnie teraz, kiedy tak wielka uwagę zwraca się na każdy, nawet najmniejszy szczegół, a gwiazdy z ekranu wręcz emanują śnieżnobiałym uzębieniem.

Nie jest łatwo dbać o białe zęby na, jeżeli na co dzień wypijamy niebotyczne ilości kawy, herbaty czy palimy papierosy. Wszystko to pozostawia osad na szkliwie, a co za tym idzie zęby żółkną nieodwracalnie tracąc swój naturalny kolor. Jednak możemy trochę sobie pomóc i wybielić zęby. Na co dzień warto używać pasty wybielającej, jednak z umieram, najlepiej raz dziennie, gdyż mycie przez dłuższy czas taką pastą, szczególnie silnie wybielającą niszczy szkliwo. W przyszłości może skutkować to nadwrażliwością na różne temperatury posiłków. Na pewno nie jest polecany kwasek cytrynowy czy też sok z cytryny, który działa podobnie, ale silniej niż niejedna taka pasta.

Lepiej już zakupić jednorazowy wybielacz do zębów w formie pasty. Jest takich kilka dostępnych na rynku. Kurację wtedy powtarza się podobnie jak u dentysty raz na kilka miesięcy. Najbezpieczniej jest chyba wybielać zęby w gabinecie stomatologicznym. Dentyści maja w zanadrzu kilka sprawdzonych sposobów na długotrwałe wybielanie. W przypadku niektórych osób wystarczy jedynie usunąć osadzony na zębach kamień i stają się one bielsze.

Comments are closed.