Makijaż na lato

Część z nas nie może zrezygnować z malowania się całkowicie, gdyż potrzebuje zakryć niedoskonałości lub schludny makijaż musi mieć w pracy. Jednakże kosmetyki, których używamy przez cały rok, niekoniecznie sprawdzą się podczas upałów.
Latem najlepiej postawić na minimalną ilość produktów – w ten sposób unikniemy ich "warzenia się" na twarzy, spływania z potem i podrażnień. Najlepsze będą podkłady o beztłuszczowych formułach lub mineralne dobrane do rodzaju cery. Jeżeli skóra jest jednolita, bez większych niespodzianek, wystarczy lekki krem BB lub nawet sam puder do zmatowienia strefy T. Zrezygnuj z nakładania wielu warstw kosmetyków, postaw na podkreślenie naturalnej urody – wytuszowane wodoodporną maskarą rzęsy i błyszczyk lub pomadkę w cielistym albo przypominającym naturalną czerwień warg odcieniu. Sięgając po róż i rozświetlacz, w letnim makijażu wybieraj kosmetyki sypkie. Podobnie z bronzerem. To z kolei kosmetyk wręcz stworzony na tę porę roku, może udawać opaleniznę, zanim ją nabędziesz. Nie przesadź jednak z ilością, by cera nie wyglądała ciężko.
Wybór mocno kryjącego korektora na lato może okazać się większym problemem, te kosmetyki rzadko bywają lekkie. Postaw przede wszystkim na taki, który nie pozostawia tłustej warstwy oraz idealnie stapia się ze skórą. Możliwe też, że do zakrycia niedoskonałości w lecie będziesz potrzebować ciemniejszego niż przez resztę roku odcienia.

Comments are closed.