Kosmetyki tańsze czy droższe – które lepiej kupić?

Wydaje nam się, że dbanie o urodę automatycznie oznacza sięganie po kosmetyki z wyższej półki cenowej. Ale czy luksusowe produkty naprawdę dają lepsze efekty niż te bardziej atrakcyjne cenowo? A może warto sięgnąć po te drogeryjne, nadmiar gotówki przeznaczając na inne rzeczy?
W Internecie – czy to na YouTube czy na blogach – bardzo łatwo jest znaleźć informacje odnośnie tańszych zamienników droższych produktów. Wiele osób podkreśla, że te kosmetyki – odpowiedniki są zbliżone jakościowo do tych lepszych.
Jeżeli przyjrzymy się kosmetykom pielęgnacyjnym – można takim osobom przyznać rację. Wiele produktów opierających się jedynie na naturalnych składnikach można kupić za mniej niż 10 zł. Często są one lepsze jakościowo niż naszpikowane chemią kosmetyki znanych marek, gdzie faktycznie połowę ceny płaci się za nazwę.
Zupełnie inaczej wygląda sprawa jeśli chodzi o kosmetyki do makijażu. Te droższe są niejednokrotnie lepiej napigmentowane, cienie się nie osypują, a szminki są bardziej trwałe i mniej się rozmazują.
Dbanie o urodę zależy od indywidualnego podejścia każdego człowieka. Jeśli nie stać Cię na kosmetyki z wyższej półki – spokojnie możesz kupić te tańsze. Jednak gdy choć raz zainwestujesz w bardziej luksusowy produkt – nie będziesz już chciała wrócić do drogeryjnego odpowiednika.

Comments are closed.