Kosmetyki mineralne – czy warto w nie inwestować?

Kosmetyki mineralne stają się coraz bardziej popularne. Są promowane jako zdrowsze dla cery, bezpieczniejsze i bardziej naturalne. Niestety – są one dużo droższe od tych sprzedawanych w drogeriach.
Czy warto sięgać głębiej do portfela by zaopatrzyć się w mineralny puder czy podkład? A może byłyby to pieniądze wyrzucone w błoto i uleganie chwilowej modzie?
Kosmetyki mineralne są dużo zdrowsze dla cery. Nie zapychają jej tak i bardzo rzadko są przyczyną reakcji alergicznych.
Jednak, tak jak z wszystkim, należy być ostrożnym.
Przede wszystkim – nie wszystko ze słowem „mineralny” w nazwie jest w stu procentach naturalnym kosmetykiem. Niektórzy producenci chętnie zmieniają nazwy swoich produktów tylko po to, by wywindować cenę w górę. To jak z żywnością „eko” hodowaną przy ruchliwych drogach – tylko udaje zdrową.
Dlatego zawsze czytaj skład na etykiecie! Jeśli kosmetyki składają się tylko ze składników mineralnych – mogą być warte swojej ceny. Ale w wielu z nich znajdziesz substancje sztuczne, które wręcz wywołają to, czego chcesz uniknąć inwestując więcej.
Poza tym nie każdemu kosmetyki mineralne służą. Twoja uroda może zyskać na ich używaniu, ale może również stracić. Uważaj więc z nimi tak samo, jak z każdym nowym produktem.

Comments are closed.