Jaki szampon wybrać?

W ofercie nawet osiedlowego sklepu znajdziemy kilkanaście, jeśli nie więcej różnych szamponów. Czym się kierować w wyborze odpowiedniego dla siebie?
Popularny jest pogląd, iż szampon dobierać należy do rodzaju skóry głowy, a nie włosów – te mogą np, stać się suche po farbowaniu lub pod wpływem ogrzewania zimą i słońca latem, mimo że skóra głowy naturalnie się u nas przetłuszcza. Prawdą jest, że szampon kontakt ma przede wszystkim ze skórą i to na niej oprócz kurzu i zanieczyszczeń gromadzi się również sebum oraz złuszczony martwy naskórek. Z drugiej strony jednak zbyt silny może wysuszać włosy. Tak więc w wypadku jednocześnie przetłuszczających i zniszczonych albo mieszanych tak jak cera – to znaczy suchych na końcach i długości. Faktycznie w wyborze składników aktywnych i roślinnych ekstraktów powinniśmy uwzględniać w pierwszej kolejności potrzeby skóry.
Łagodne szampony sprawdzą się na włosach kręconych oraz delikatnych. Z kolei oczyszczające, z silniej działającymi detergentami, warto stosować przynajmniej 1-2 razy w tygodniu, kiedy korzystamy na co dzień z kosmetyków ze stylizacji. Z czasem mogą się one nadbudowywać, sprawiając, że włosy są ciężkie i matowe, wymagają więc usunięcia pozostałości. Tego typu szampony warto zastosować też przed farbowaniem lub specjalną kuracją.

Comments are closed.