Jak wykonać dobry makijaż

Niemalże nie ma na świecie kobiet które nie poprawiałyby lub nie podkreślałyby urody. Makijaż jest obecny od zarania dziejów i w zależności od okresu historycznego był bardziej lub mniej obecny w trendach. Dziś jest norma i nikogo nie dziwi, ani nie oburza kobieta, która ma pomalowane usta czy nałożone cienie na powieki. Make-up wykonany z umiarem i w dobrym stylu podkreśla urodę oraz dodaje wdzięku i choć regularnie każdego sezonu powraca moda na naturalność i tak choćby mała kreska dla podkreślenia oka jest jej nieodzownym elementem

Kluczem dobrego makijażu jest niewątpliwie umiar. Nic w nadmiarze jeszcze nikogo nie upiększyło. Make-up dzielimy na dzienny i wieczorowy. Tak tez powinnyśmy się malować. Zgodnie z porą dnia. Makijaż wieczorowy ma na wyróżnić i podkreślić rysy naszej twarzy nocą. Z kolei dzienny powinien być jasny oraz naturalny, by wyciągnąć na wierzch nasze delikatne rysy, a także podkreślić atuty. Choć szeroko dostępne są różnego rodzaju sztuczne rzęsy nie warto ich doklejać i na siłę dodawać. Mogą one jedynie oszpecić nasze oko.

Dobry makijaż jest również idealnie dobrany do typu urody, dlatego warto sprawdzić przed jego nałożeniem czy jesteśmy panią zimą, wiosną, latem czy jesienią.

Comments are closed.