Jak przyspieszyć porost włosów?

Moda cały czas się zmienia: raz królują długie, raz krótkie włosy. Grzywki proste, na bok, postrzępione i gładkie, krótkie i długie albo bez. Idąc za trendami mody, trudno się w tym połapać. Nagła zmiana jest prosta, jeśli ścinamy włosy z długich na krótkie. A co zrobić jeśli chcemy by było odwrotnie?
Na włosy nie ma magicznych sposobów. Najlepszą radą jest cierpliwość. Czas i jeszcze raz czas. A do tego kilka zasad pielęgnacji.

Z doświadczenia wiemy, że włosy rosną wtedy, kiedy są odżywione i pełne sił. Dlatego jeśli Twoje włosy przeszły serię stylizacji, które je zniszczyły, doprowadź je najpierw do ładu. Podetnij je wystarczająco, aby pozbyć się rozdwojonych końcówek. Choć włosy rosną od cebulek, to taki zabieg ma korzystny wpływ na całą strukturę włosa. Kolejnymi krokami będzie odpowiednia pielęgnacja i stosowanie suplementów diety. Jeśli przeczytałaś poprzedni artykuł, wiesz jak prawidłowo myć włosy. W drogeriach dostępne są szampony, które w swoim składzie mają kofeinę, która stymuluje wzrost włosów. Warto w coś takiego się wyposażyć. Oprócz tego codzienna pielęgnacja powinna opierać się na stosowaniu odżywek i masek regenerujących i przyjmowaniu suplementów diety, które wzbogacą organizm o podstawowe witaminy i skrzyp polny. Oprócz poprawy kondycji włosów, zobaczysz także, że przy okazji poprawi się cera i wzmocnią się paznokcie.

Comments are closed.