Jak odróżnić naturalne kosmetyki

Kosmetyki, które reklamuje się jako artykuły produkowane w zgodzie z naturą nie zawsze są takimi naprawdę. Dlatego zanim dokonamy zakupu, będąc w przekonaniu że jest to naturalny kosmetyk, należy dokładnie przestudiować jego skład podany na etykiecie.
Ogólnoświatowy podział kosmetyków wyróżnia dwie grupy tych artykułów które mogą być powiązane z wykorzystaniem naturalnych stadników. Pierwszymi z nich są kosmetyki naturalne. Elementami, które wchodzą w ich skład są wszelkiego rodzaju rośliny, minerały oraz produkty pochodzenia morskiego. Nie weszły one w reakcję z  chemicznymi składnikami. Jednak mogą posiadać w swoim składzie pewne ulepszacze, które nie pozwolą im na przykład szybko się zestarzeć. W ich składzie spotkać można więc zarówno syntetyczne produkty.
Druga grupa kosmetyków to kosmetyki organiczne, w których składzie nie dopatrzymy się żadnych innych elementów od tych pochodzenia w pełni naturalnego. Składniki takie jak rośliny hodowane są na specjalnej glebie, znajdującej się na terenie upraw typowo ekologicznych. Do najczęściej spotykanych produktów należą więc wyciągi uzyskiwane z roślin, miód, sól morska oraz błoto. Rolę konserwantów pełnią naturalne ekstrakty roślinne.

Comments are closed.