Jak działa zielona herbata w kosmetykach

Znana ze swoich właściwości prozdrowotnych od dawna zielona herbata znajduje wszechstronne zastosowanie w pielęgnacji urody. Znajdziemy ją w składzie wielu kosmetyków, często stanowi również podstawę kompleksu substancji aktywnych. Swoje działanie zawdzięcza m. in. wysokiej zawartości polifenoli, czyli naturalnych przeciwutleniaczy.
Oprócz zwalczania wolnych rodników, a więc zapobiegania uszkodzeniom skóry głównie pod wpływem promieni UV, ekstrakt z zielonej herbaty działa łagodząco i przeciwzapalnie. Dlatego sprawdza się w walce z podrażnieniami, trądzikiem i niedoskonałościami, chroni przed bakteriami i grzybami. Kosmetyki z zieloną herbatą regulują funkcje skóry, zmniejszają zaczerwienienie i łuszczenie, zmniejszają nadmierne wybieranie sebum, ale nie wysuszają. Dlatego składnik ten znajdziemy w produktach przeznaczonych do pielęgnacji różnych typów skóry. Ekstrakt przyspiesza też regenerację i gojenie, także poparzeń słonecznych. Dobrze działa również na cerę ze skłonnością do rozszerzonych i pękających naczynek.
Efektem stosowania kosmetyków z zieloną herbatą będzie skóra gładka, o jednolitym kolorycie, rozświetlona i bez nadmiaru sebum ani błyszczenia oraz wolna od podrażnień.

Comments are closed.