Jak dbać o przetłuszczającą się cerę?

Przetłuszczające się cera to niestety tylko przypadłość nastolatków, z której wyrasta się wraz z wiekiem. Choć wielu ludzi uważa, że tak własnie jest. Przetłuszczającą się cerę znają jednak z autopsji kobiety (i mężczyźni) w niemal każdym wieku, choć ci drudzy rzadko przywiązują do tego wagę. Dla kobiet jest to problem spory, więc imają się rożnych metod, by mu zaradzić.
A jak zaradzić?
Po pierwsze – zapobiegać. Dietą, pozbawioną – na ile to możliwe – w sztuczne dodatki, a zarazem bogate w magnez, żelazo, cynk, krzem, witaminę A i witaminy z grupy B.
Po drugie – rano i wieczorem myć twarz żelem przeznaczonym to cery tłustej (w żadnym wypadku nie myjącymi peelingami!).
Po myciu zawsze stosować tonik matujący.
Min. dwa razy w tygodniu stosować maski – gotowe lub wykonane samodzielnie np. dodatkiem cytryny, na bazie drożdży lub z kolorowych glinek. a także peelingi enzymatyczne.
Nie unikajmy wizyty u kosmetyczki – jeden oczyszczający zabieg w miesiącu działa cuda.
Regularność w przypadku cery przetłuszczającej – to podstawa. Źle pielęgnowana, przetłuszczająca się cera, szybko poskutkuje wypryskami, a tych z kolei pozbyć się trudno. Nie jest to zatem tylko kwestia jej "błyszczenia". I nie pomogą żadne make-upy by ją ukryć. Zwłaszcza latem, gdy rzadko się malujemy.
Lepiej więc dbać o nią regularnie – czyż nie?

Comments are closed.