Jak dbać o pędzle i gąbki do makijażu

Narzędzia do makijażu, takie jak gąbki i pędzle, wymagają regularnego czyszczenia i pielęgnacji. Chyba że posługujemy się jednorazowymi pałeczkami i płatkami – jednak zdecydowanie lepiej zainwestować w dobrej jakości pędzle, dzięki którym nakładanie kosmetyków do makijażu będzie łatwiejsze.
Na stosowanych do wykonywania makijażu narzędziach zdarzają się nie tylko resztki kosmetyków, ale też bakterie, które mogą przyczyniać się do problemów ze skórą. Dlatego należy czyścić je regularnie, a w przypadku kosmetyków płynnych jak podkład nawet codziennie. Gąbkę, którą nakładamy podkład, wystarczy umyć ciepłą wodą z mydłem, płynem micelarnym lub żelem do mycia twarzy. W przypadku pędzli, zwłaszcza wykonanych z naturalnego włosia, sprawdzą się micele oraz szampony i odżywki do włosów.
Należy pamiętać, że po oczyszczeniu pędzle i gąbki nie powinny znajdować się w wilgotnym i chłodnym środowisku. Miejsce, w którym je suszymy, powinno być w miarę możliwości przewiewne. Jeżeli umieszczamy je w sąsiedztwie kaloryfera, to powinny znaleźć się w pewnej odległości, a nie bezpośrednio na nim, aby uniknąć ryzyka stopienia tworzywa. Dobrym rozwiązaniem do suszenia makijażowych akcesoriów są ociekacze takie jak na sztućce i gąbkę do naczyń – nie należy jednak stosować tych samych co w kuchni, a kupić osobne tylko do tego celu.

Comments are closed.