Domowe maseczki na zmęczoną cerę

Zmęczona, poszarzała, ziemista, blada cera – czy choć jedna z nas, kobiet, choć raz nie borykała się tym problemem? Szczególnie tuż po zimie, podczas której tak wiele czasu spędzamy w aklimatyzowanych pomieszczeniach lub wystawiamy skórę na ekstremalne warunki, gdy odbija się na niej przed oraz świąteczny stres i codzienny stres? A potem pojawiają się pierwsze przebłyski słońca, w blasku których spoglądamy w lustro i…panikujemy, bo nasza cera daleka jest od ideału; bo wygląda tak, jakby w ciągu kilku miesięcy postarzała się o kilka lat. Co wtedy?
Otóż wtedy w pierwszym odruchu sięgamy po maseczki. Te gotowe, dostępne w drogeriach – lub te domowe, nie mniej skuteczne (a czasem bardziej).
Oto kilka bardzo prostych maseczek, które, stosując je dwa lub trzy razy w tygodniu, na pewno ożywią zmęczoną cerę. Każdą z nich należy nakładać na oczyszczoną cerę, trzymać na twarzy max. 15 min po czym zmyć letnia wodą:
Maseczka Bananowa: Zmiksować jednego banana, żółtko jajka, łyżeczkę miodu, dwie krople oliwy z oliwek.
Maseczka Ziemniaczana: Ugotować w łupinie jeden ziemniak, obrać go, zgnieść z dodatkiem jednej łyżki jogurtu naturalnego i żółtka jajka
Maseczka Drożdżowa: Wymieszać łyżkę drożdży, łyżkę mleka, żółto jajka, miód
Maseczka Marchewkowa: Zetrzeć jedną marchewkę, dodać żółtko jajka, łyżkę miodu
Maseczka Winogronowa: Rozgnieść kilka winogron (zielonych lub czarnych), dodać trzy krople cytryny i miód

Comments are closed.