Dbanie o urodę włosów – olejowanie.

Uroda u kobiet to przede wszystkim twarz, dłonie i włosy. Jak dbać o te ostatnie by kusiły pięknem? Zwykły szampon i odżywka do włosów nie wystarczą.
W ostatnich latach wzrósł arsenał produktów, w których możemy wybierać i przebierać. Kosmetyki do włosów, które powinny się znaleźć w łazience każdej zadbanej kobiety to m. in. maska i olej.
Olejowanie włosów stało się ostatnio bardziej popularne. I nic dziwnego – ten prosty zabieg pielęgnacyjny potrafi zdziałać cuda. Wygładza włosy, poprawia ich wygląd i strukturę, a także sprawia, że są bardziej lśniące. Dobrze dobrany olej potrafi sobie poradzić nawet ze zbytnio przetłuszczającymi się włosami.
Zanim jednak zabierzesz się za olejowanie – dobierz odpowiednią mieszankę do typu swoich włosów. Jeśli nie umiesz ocenić ich rodzaju – poeksperymentuj. Szybko zorientujesz się, które oleje Ci służą, a które nie. Możesz też zaopatrzyć się w gotowe kosmetyki – mieszanek olei do włosów jest zatrzęsienie.
Pamiętaj, żeby nie nakładać zbyt dużo produktu na głowę, a także o tym, by dokładnie go zmyć.
Po olejowaniu włosów dobrze jest nałożyć na nie maskę. Od razu zauważysz różnicę, a Twoje włosy Ci za to podziękują pięknym wyglądem.
Po wprowadzeniu tego rytuału kosmetycznego – dbanie o urodę włosów wejdzie Ci w nawyk i będzie prawdziwą przyjemnością.

Comments are closed.