Dbanie o urodę to nie kosmetyki – to styl życia.

Gdy ktoś używa zwrotu „dbanie o urodę” – jaka jest Twoja pierwsza myśl? Założę się, że „kosmetyki”.
Dobry wygląd to nie tylko odpowiednio dobrane i drogie kosmetyki, ale również – a może przede wszystkim – styl życia.
Brak snu, używki, niezdrowa dieta – to wszystko odbija się na naszej urodzie. Wprowadź kilka podstawowych zasad do swojego trybu życia, a od razu poczujesz się piękniejsza.
Przede wszystkim – sen. Liczy się nie tylko ilość, ale również jakość. Najlepiej jest udać się na nocny spoczynek około godziny 22 i wstać o 5 rano – wtedy odpoczynek jest najbardziej efektywny. Dzięki prowadzeniu takiego trybu spania Twoja cera będzie wypoczęta i promienna.
Uroda rzadko też idzie w parze z używkami. Alkohol czy papierosy mają znaczny wpływ na nasz wygląd i to w negatywny sposób. Póki jesteś młoda – nie jest to mocno widoczne. Jednak skóra palaczek czy kobiet zbyt często pijących alkohol znacznie szybciej się starzeje, robi się poszarzała i nie wygląda dobrze. Chcesz wyglądać dobrze jak najdłużej? Odstaw używki.
I na koniec – dieta. Podstawowym budulcem organizmu są składniki odżywcze dostarczane w pożywieniu. Jeśli chcesz mieć piękną skórę, włosy i paznokcie – nie wystarczy wcieranie kremów i łykanie suplementów. Musisz zadbać również o właściwie zbilansowaną dietę.
Dbanie o urodę nie jest łatwe i wymaga odrobiny wyrzeczeń. Ale dla pięknego wyglądu czasem warto położyć się wcześniej lub zjeść sałatkę zamiast pizzy.

Comments are closed.