Dbanie o urodę – jak zacząć?

Dbanie o urodę jest bardzo ważnym aspektem życia każdej kobiety. Jednak zanim w ogóle zaczniesz – musisz zrobić kilka rzeczy, o których wiele kobiet zapomina.
Po pierwsze – musisz rozpoznać typ swojej cery. Nie jest to trudne, wystarczy przyjrzeć się swojej twarzy. Jeśli Twoja skóra ma skłonność do świecenia się, zaskórników i wyprysków – masz cerę tłustą. W odwrotnym przypadku – gdy buzia nie ma skłonności do zaskórników i wyprysków, za to często się łuszczy – jest to cera sucha.
Wiele kobiet ma zaś cerę mieszaną – w pewnych partiach twarz ma skłonności do przetłuszczania się, a w innych do przesuszania się.
Gdy już wykonałaś pierwszy krok – nadszedł czas na wybranie odpowiedniego produktu. Istotne jest nie tylko dobranie go do typu cery, ale również sprawdzenie czy kosmetyki danej firmy nie wywołują u Ciebie reakcji alergicznej. Zanim więc rzucisz się na nowy produkt celem przetestowania – posmaruj nim niewidoczny fragment skóry (np. za uchem) i zostaw na 48 godzin. Jeśli dostaniesz uczulenia – trudno, najwyżej oddasz kosmetyk mamie, siostrze albo przyjaciółce. Konsekwencje używania niewłaściwego produktu mogą być większe niż kilka złotych wyrzuconych w błoto – pamiętaj o tym. Dbanie o urodę jest ważne, ale zdrowie jest najważniejsze.

Comments are closed.