Czy warto stosować kosmetyki domowe?

Kosmetyków na rynku co nie miara. Znajdą się na wszystko i chyba ze wszystkiego. Taki stan rzeczy powoduje, że w pewnym momencie mamy po pierwsze za duży wybór, po drugie zbyt wiele chemii i nienaturalnych składników w około siebie. I tutaj z ratunkiem przychodzą kosmetyki domowe. Na internecie jest masa przepisów i propozycji, jak wykorzystać składniki z kuchni.
Pierwszy z nich to peeling z kawy. Po co mamy przepłacać za peeling w tubkach, pełen kolorów i sztucznych zapachów, skoro sami po wypiciu kawy, możemy przechować fusy do wieczora i zrobić sobie pod prysznicem kawowy peeling, który jest naprawdę zdrowy i odżywczy. Kawa pomaga walczyć z celulitem, peeling ładnie skórę złuszczy i doda krązenia.
Inny przykład to maseczki na twarz: a to z ogórka, soku z cytryny, mleka, płatków jaglanych, banana, jałbka itd. Twarz to strategiczne miejsce, ponieważ je widać cały czas i też ma delikatną skórę, chociażby pod oczami. Bombardowanie jej masą kosmetyków może nie wpłynąć dobrze, dlatego warto jest zainwestować w przepisy domowe.
Często też mamy przepisy po prababciach, których do tej pory nie brałyśmy na poważnie. A może pora jednak brać? W końcu nic nie tracimy, a i wiadomo, możemy tylko zyskać.

Comments are closed.