Czy medycyna estetyczna jest dobrym sposobem na dbanie o urodę?

Dla niektórych dbanie o urodę nie kończy się na tradycyjnych sposobach. Postanawiają uciec się do metod ingerujących w ciało – medycyny estetycznej.
Uroda przemija, a nie zawsze kosmetyki są w stanie poradzić sobie ze starzeniem się. Wtedy część z nas decyduje się na botoks, odsysanie tłuszczu czy operacyjne naciąganie skóry.
Jednak czy to na pewno pomaga? Czy warto aż tak ingerować w swoje własne ciało jedynie dla obietnicy lepszego wyglądu?
Wszyscy znamy przykłady nieudanych korekt czy operacji plastycznych. Wiele aktorek miało problem z prostym uśmiechem z powodu botoksu, który paraliżuje mięśnie twarzy.
Naciąganie skóry w celu pozbycia się zmarszczek może zwiększyć wrażenie karykaturalnego wyglądu wśród obserwatorów.
Z kolei proste odsysanie tłuszczu jest o wiele szybszym sposobem na schudnięcie niż dieta i ćwiczenia – mimo że nie jest do końca skuteczne. Jeżeli ktoś ma zaburzenia odżywiania lub nie chce mu się ruszać tyłka z kanapy – nawet regularna liposukcja nie pomoże. Szczupłe ciało nie jest równoznaczne z ładnym, umięśnionym i jędrnym ciałem.
Medycyna estetyczna nie jest dobrym rozwiązaniem gdy Twoja uroda wymaga poprawek. Większość z nich da się załatwić tradycyjnymi sposobami. A inwazyjne metody poprawiania wyglądu dają złudne poczucie dbania o urodę.
O wiele lepiej jest sięgnąć po kosmetyki. Są bezpieczniejsze i na pewno dużo mniej bolesne, choć na efekty trzeba poczekać dłużej.

Comments are closed.