Co stosować pod makijaż?

To, jak wytrzymały będzie makijaż i czy po nałożeniu będzie wyglądał nieskazitelnie, zależy od zastosowanych przed jego nałożeniem kosmetyków. Podstawą jest krem pielęgnacyjny, a na specjalne okazje warto zastosować przedłużającą trwałość bazę.
W przypadku cery normalnej i suchej powinnyśmy zastosować kosmetyki nawilżające. Cera tłusta i mieszana wymagają zmatowienia, jednak dobrym rozwiązaniem, gdy mamy na to czas, jest zastosowanie najpierw nawilżającego żelu lub serum, a dopiero potem matującego produktu. Dobrym rozwiązaniem są kosmetyki zmniejszające widoczność porów. Po zastosowaniu kosmetyków pielęgnacyjnych należy poczekać kilka do kilkunastu minut, aby w całości wchłonęły się w skórę.
Kiedy wybieramy bazę pod makijaż, powinnyśmy kierować się typem cery i rodzajem stosowanego podkładu. W przypadku tradycyjnych fluidów w płynie odpowiednia będzie płynna baza. Pozwala ona lepiej związać podkład ze skórą, by pozostał na swoim miejscu przez wiele godzin, wygładza skórę, zmniejsza widoczność porów i delikatnie rozprasza światło, by skóra wyglądała jednolicie. Znajdziemy w ofercie firm kosmetycznych bazy matujące, rozświetlające, czy dodatkowo wyrównujące zaczerwienienia dodatkiem zielonego pigmentu. Pod makijaż mineralny lepiej wybrać sypkie pudry do stosowania pod podkład. Zrobione są także z minerałów, jak również z bambusa, jedwabiu czy ryżu.

Comments are closed.