Co musisz wiedzieć zanim zaczniesz używać lakierów hybrydowych?

Dbanie o urodę to nie tylko twarz, włosy i makijaż.
Lakiery hybrydowe to kosmetyki, które stają się coraz bardziej popularne. Są świetną alternatywą dla zwykłych lakierów, ponieważ trzymają się płytki paznokcia znacznie dłużej. Jednocześnie nie wymagają wizyty u manikiurzystki, czego nie można powiedzieć o żelach.
Co musisz wiedzieć zanim zaczniesz swoją przygodę z hybrydami?
Przede wszystkim zanim kupisz lampę do utwardzania z najwyższej półki, zastanów się czy zawsze będziesz używać kosmetyków jednej firmy. Lampy LED, które są uważane za znacznie lepsze i utwardzają szybciej, mogą być stosowane tylko do jednego typu lakierów. Jeśli chcesz poeksperymentować z markami – znacznie lepszą inwestycją będzie lampa UV, która jest tańsza i może być stosowana do produktów wszystkich firm.
Kolejnym krokiem jest zdecydowanie się na konkretne kosmetyki. Jeśli masz skłonności alergiczne – poszukaj, poczytaj i wybierz firmę, która może będzie tania i mało popularna, ale prawdopodobnie Cię nie uczuli. Pamiętaj też, że do wykonania manikiuru będzie Ci potrzebny nie tylko lakier z kolorem, ale również baza i top coat.
Do wykonania paznokci hybrydowych potrzebujesz jeszcze kilku rzeczy – odtłuszczacza płytki paznokcia (żeby lakier dobrze się trzymał), acetonu (do ewentualnych poprawek oraz do zmycia lakieru), polerki do paznokci oraz wacików bezpyłowych.
Po wybraniu i zakupieniu tych wszystkich rzeczy jesteś gotowa by zacząć swoją przygodę z lakierami hybrydowymi.

Comments are closed.